FARUK AKBAY KİMDİR?

FARUK AKBAY KİMDİR?

1900’lü yıllarda dünyaya gelen Faruk Akbay anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi bitirmiştir ama bitirdiğine pişman olmuştur. Bir daha dünyaya gelme hakkı olsaydı eğer zamanını okul sıralarında tüketmeme ahdı vardır..

Özel sektörde umduğunu bulamayan Faruk Akbay kendi işlerinin yanı sıra masabaşında vatan kurtarır…

Akbay’ın hiçbir parti, cemaat, tarikat, grup, vakıf veya dernekle alakası yoktur. Bu zamana kadar da olmamıştır. Bundan sonra olması teklif bile edilemez. Asosyal olduğu doğrudur. Kendi tercihidir. Pek insan sevmez.

İslam’a gidişte önemli bir merhale olarak gördüğü Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekler. Ancak şimdiye kadar milletvekili aday adayı olmamıştır. Bundan sonra da olmayı düşünmemektedir. Arkadaşlara “piar” çalışmasında başarılar diler.

Ülkesi ve ümmeti için kafa yoran Faruk Akbay Türkiye’nin en büyük problemi olarak Sabetayizm ve Kemalizmi görür. Sabetayistlerin 2020’li yılların sonu veya 2030’lu yılların başında mankurtlaşmış Kemalist cuntayla birlikte tüm olasılıkları en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış bir askeri darbeyle kendilerini tamamen deşifre edeceğine inanır. Direniş için de sadece devletin kurumlarına güvenilmemesi gerektiğini, iyi organize edilmiş devlet destekli milis güçlerin şimdiden kurulması gerektiğini düşünür. Eğer Türkiye düşerse tüm İslam coğrafyasının bir daha ayağa kalkmamak üzere çökeceğine inanan Akbay Yahudi karşıtıdır.

Akbay, ekmek ve su diyebilen herkesin kendini İngilizce biliyor sandığı bir ülkede İngilizce bilgisini yazmayı lüzumsuz görmektedir.

Windsor hanedanını düşmanlık besleyen Faruk Akbay’ın 9 göbekten Stuart olduğu iddiası da gerçekleri yansıtmamaktadır.

….

Ey iman edenler! Sabredin; (düşman karşısında) sebat gösterin; (cihad için) hazırlıklı ve uyanık bulunun ve Allah’tan korkun ki başarıya erişebilesiniz.

Ali İmran – 200